Unit Conditions
| Battery Health | 85% |
| used Duration | N/A |
| Scratches | No Scratches |
| Box | Without Box |
| dents | No Dents |
| sim Variant | Dual SIM |
| Accessories With Device | N/A |
IPhone 13 Pro 256GBPre-owned
Alpine Green| global, USA| 256GB
৳64499 Tk
The iPhone 13 Pro (256GB) boasts a stunning 6.1-inch Super Retina XDR display with ProMotion, an A15 Bionic chip for top-tier performance, a versatile triple-camera system with LiDAR, and 5G connectivity. Ideal for photography and demanding tasks.
Status :
Stock Available
Warranty :
7 Days Replacement Guaranty, 6 Months Services Warranty
256GB
8
Region:global, USA
specifications
| Display Size | 6.1 inches |
| Display Type | Super Retina XDR OLED, ProMotion (120Hz refresh rate) |
| Display Resolution | 2532 x 1170 pixels, 460 PPI |
| Dimensions | 146.7 x 71.5 x 7.7 mm |
| Weight | 204 grams |
| SIM | Dual SIM (Nano-SIM + eSIM) |
| OS | iOS 15, upgradable to the latest iOS |
| Chipset | A15 Bionic chip (5 nm) |
| Network | 5G, LTE-A, HSPA+, GSM/CDMA |
| Memory | 6GB RAM, 256GB internal storage |
| Main Camera | Triple: 12 MP (wide) + 12 MP (telephoto) + 12 MP (ultra-wide) with LiDAR scanner |
| Selfie Camera | 12 MP TrueDepth front camera |
| Sensors | Face ID, Accelerometer, Gyroscope, Proximity, Barometer |
| Battery Info | 3095 mAh, 23W fast charging, MagSafe wireless charging |
| Other Features / Info | Ceramic Shield, IP68 water resistance, Dolby Vision HDR, Spatial Audio |



